Mateusz Andała, autor książki „Surfując po księżycowych morzach”, został laureatem XIV Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2021. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w piątkowy wieczór na skwerze z dzikami przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

– Bardzo się się cieszę, że wreszcie możemy się spotkać na żywo w tak wspaniałym towarzystwie – podkreśliła na początku wydarzenia, Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.K. Norwida w Świdnicy. W ramach konkursu wpłynęły 43 książki od 45 autorów. Biorąc pod uwagę walory literackie oraz oryginalność opracowania graficznego, do nagrody nominowano 10 książek. Jury w składzie w składzie: Karol Maliszewski – przewodniczący jury, Jacek Podsiadło, Tomasz Ossosiński, Ewa Cuban i Andrzej Protasiuk miało twardy orzech do zgryzienia. Po wnikliwej analizie, nagrodę główną otrzymał Mateusz Andała, autor książki „Surfując po księżycowych morzach”. – Miasto zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie i zapraszam do lektury – mówił laureat, gdy odebrał pamiątkową statuetkę z rąk wiceprezydenta Świdnicy, Szymona Chojnowskiego.
Piątkową uroczystość uświetniło spotkanie autorskie z Tomaszem Ossosińskim, czyli ubiegłorocznym laureatem za książkę „Dom Andersena”.

W ramach spotkania odbył się koncert zespołu Strefa Niskich Ciśnień.