Cyprian Kamil Norwid, wybitny twórca romantyczny, był nie tylko poetą, prozaikiem i dramatopisarzem, ale także rzeźbiarzem, malarzem i rysownikiem. W ramach obchodów Roku Norwidowskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, przygotowała specjalną wystawę prezentującą 12 prac autorstwa swojego patrona.

– Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę niezwykłych grafik Cypriana Kamila Norwida. Ten wybitny twórca romantyczny był nie tylko poetą, prozaikiem i dramatopisarzem – był również świetnym rzeźbiarzem, malarzem i rysownikiem, czego dowodzą przedstawiane grafiki. W roku 2021 przypada 200. Rocznica urodzin Norwida, a oprócz tego od 1967 roku jest on patronem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Na wystawę 12 prac zapraszamy codziennie do końca września – miesiąca, w którym przyszedł na świat. Mecenat nad wystawą objęła pani Anna Szywała, prezes Firmy Szkoleniowo Doradczej w Świdnicy – mówi Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.