Z okazji otwarcia nowej siedziby Filii nr 5 zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w zabawie – grze terenowej „Kierunek Morelowa”!

Regulamin „Kierunek Morelowa” – gra terenowa

1. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy.
  2. Gra organizowana jest z okazji otwarcia nowej siedziby Filii nr 5.
  3. Drużyny mają do przebycia drogę ulicami dzielnicy Kraszowice. Po drodze czeka na nich osiem zadań do wykonania.
  4. Drużyny:
    – W skład Drużyny musi wchodzić co najmniej jedna osoba pełnoletnia;
    – Drużyna może liczyć maksymalnie trzy osoby;
    – Do Gry może się zgłosić max. 10 drużyn (obowiązuje kolejność zgłoszeń).
  5. Zgłoszenie:
    Każda z Drużyn musi dokonać zgłoszenia poprzez złożenie „Karty Zgłoszenia Drużyny” oraz załączone zgody (załącznik 1):
    – osobiście w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy
    – e-mailowo na adres: stronawww@mbp.swidnica.pl
  6. Uczestnicy Gry zobowiązani są utrzymywać dystans społeczny oraz używać maseczek ochronnych (w pomieszczeniu). Warunkiem wzięcia udziału w Grze jest wypełnienie zgody (załącznik 2) umożliwiającej Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych uczestników imprezy (przechowywane przez organizatora przez 2 tygodnie) – w przypadku dziecka – wypełnia rodzic. Uczestnik jest również zobowiązany do wypełnienia pisemnego oświadczenia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym (w przypadku dziecka – wypełnia rodzic). Organizator zastrzega sobie możliwość odmowy uczestnictwa w Grze osobom z objawami chorobowymi (kaszel, katar itp.).
  7. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń: 27.05.2021 r. (czwartek).
  8. Gdzie, kiedy i o której startujemy:
    – miejsce: ul. Kraszowicka 55 (stara siedziba Filii nr 5)
    – data: 29.05.2021 r. (sobota)
    – godzina: 11.00
  9. Start:
    Każda Drużyna pojawia się przy starej siedzibie Filii nr 5 (ul. Kraszowicka 55), po krótkim wstępie i omówieniu zasad Gry otrzymuje „mapkę” oraz potrzebne materiały do wykonywania zadań.
  10. Czas trwania gry:
    Optymalny czas trwania gry: 1,5 godz. (11.00-12.30). Każda z drużyn musi dotrzeć do nowej siedziby Filii nr 5 do godziny 12:30 (niezależnie od ilości rozwiązanych zadań).
  11. Na każdym punkcie na Uczestników będzie czekało polecenie do wykonania oraz wskazówka, która będzie kluczowa do rozwiązania ostatniego zadania. Drużyny muszą oddać swoje „mapki”, na których organizatorzy wpiszą godzinę zakończenia gry. Wygrywa drużyna, która poprawnie udzieli najwięcej dobrych odpowiedzi i wykona ostatnie zadanie w najkrótszym czasie.
  12. Wyniki:
    Wyniki gry zostaną ogłoszone tego samego dnia, tj. 29.05.2021 r., do godz. 14.00 (po sprawdzeniu „mapki” przez jury).
  13. Nagroda:
    Na Uczestników oraz Zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.
  14. Jury jest powoływane przez organizatorów, a jego werdykt jest nieodwołalny. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Gry.
Pomarańczowy plakat z białym napisem Kierunek Morelowa, informujący o grze terenowej