Z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida oraz z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek – 12 maja, na świdnickie drogi wyjedzie NORWIDbus, w którym umieszczony został specjalny regał z książkami.

Promocja Miejskiej Biblioteki Publicznej na autobusie to wspólny pomysł Prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji – Pana Tomasza Kurzawy oraz bibliotekarzy. Postanowiliśmy na autobusie zamieścić grafikę autorstwa Cypriana Kamila Norwida – naszego patrona oraz cytat z jego twórczości:
„Z rzeczy świata tego
zostaną tylko dwie.
Dwie tylko:
poezja i dobroć”
Od razu pojawił się również pomysł, by akcję promującą 200. rocznicę urodzin połączyć z akcją bookcrossingową, która zaakcentuje obchody Tygodnia Bibliotek – CZYTAJ Z NORWIDEM!

I tak, 12 maja na świdnickich drogach pojawi się autobus, który zabierze Państwa w literacką podróż. Będzie to mobilna biblioteka na kółkach, z której będzie można zabrać do domu książkę i cieszyć się lekturą. Nie będzie nam potrzebna karta biblioteczna, nie będziemy musieli o niej pamiętać, wystarczy wziąć książkę do domu i czytać. Będzie to doskonała alternatywa na tradycyjne wypożyczenie książki, a także połączenie popularyzacji czytelnictwa z przybliżeniem świdniczanom postaci naszego patrona, ponieważ w autobusie pojawi się również prezentacja twórczości Cypriana Kamila Norwida.

Jeżeli chcą Państwo wiedzieć jak będzie wyglądał NORWIDbus – śledźcie @MBPswidnica. A na prezentację niespodzianki zapraszamy 11 maja na świdnicki Rynek w godzinach 10.00-12.00.