Do końca maja na skwerze przy ul. Franciszkańskiej, można obejrzeć niezwykłą ekspozycję dedykowaną Konstytucji 3 maja. Wystawę przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy.

– W 2021 roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej. Z tej okazji Miejska Biblioteka publiczna im. C. K. Norwida przygotowała wystawę plenerową „WIWAT MAJ, TRZECI MAJ, DLA POLAKÓW BŁOGI RAJ”. Przedstawia ona tło historyczne prezentowanych wydarzeń, kalendarium, architektów, których praca zaowocowała stworzeniem Konstytucji 3 Maja, jak również prezentuje główne postanowienia ustawy jak również ciekawostki z nią związane – mówi Katarzyna Poznańska, która opracowała wystawę.

Zdjęcie zewnętrznej wystawy Wiwat maj! Trzeci maj!