Tegoroczny konkurs czytelniczy „Dzień dobry Panie Adamie” przebiegł w dość nietypowych okolicznościach i równie nietypowo odbyło się jego rozstrzygnięcie.

Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy jak co roku zorganizowały konkurs czytelniczy. W związku z zawieszeniem zajęć w przedszkolach, zakazem przeprowadzania imprez organizatorzy postanowili wyjątkowo zmienić formułę konkursu czytelniczego „Dzień dobry Panie Adamie”. Przedmiotem konkursu było stworzenie wspólnej pracy plastycznej – historii obrazkowej, składającej się z 9-ciu mniejszych prac plastycznych, która przedstawiała historię z książki „Pilot i ja”. Jury w składzie:

Małgorzata Anklewicz – Dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko”
Ewa Cuban – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy
Marta Wojciechowska – Kierownik Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży w Świdnicy

oceniło prace plastyczne przedszkolaków z dziewięciu świdnickich przedszkoli. Biorąc pod uwagę zapał do pracy, zaangażowanie dzieci oraz estetykę wykonania, wszyscy, czyli:
Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko”
Niepubliczne Przedszkole „Europejska Akademia Dziecka”
Przedszkole Niepubliczne „Frajda”
Przedszkole Niepubliczne „Radosny Delfinek”

okazali się zwycięzcami. Gratulujemy!

Ze względu na panującą sytuację pandemiczną zapraszamy Nauczycieli zwycięskich przedszkoli po odbiór nagród do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy (II piętro).

Prace można oglądać w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej, na II piętrze.

A tak dzielnie pracowały nasze przedszkolaki:

Przedszkole Niepubliczne „Frajda”

Niepubliczne Przedszkole „Europejska Akademia Dziecka”
Przedszkole Niepubliczne „Radosny Delfinek”
Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko”