22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to coroczne wydarzenie promujące ochronę środowiska, szerzące świadomość ekologiczną i życie w zgodzie z naturą. Idea obchodów tego święta została zapoczątkowana w 1970 roku przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Dzień Ziemi ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne. Wiele krajów obchodzi Dzień Ziemi zgodnie z proklamacją ONZ w dniu równonocy wiosennej, która przypada 20 lub 21 marca. Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Tego dnia, bibliotekarze naszej biblioteki, do każdego zamówienia książkowego dołączą nasiona kwiatów.

Wspólnie sprawmy, by było kolorowo i pięknie!

Grafika informująca o Międzynarodowym Dniu Ziemi. 22 kwietnia, tego dnia bibliotekarze naszej biblioteki, do każdego zamówienia książkowego dołączą nasiona kwiatów.