W Wypożyczalni Naukowej i Czytelni Czasopism gromadzimy publikacje związane tematycznie ze Świdnicą i regionem. Wśród nich można znaleźć książki, czasopisma, dokumenty życia społecznego. Zbiory pracowni udostępniamy na miejscu, więc te „regionalne skarby” nie mają okazji zaistnieć, zna je tylko garstka osób zainteresowanych tematem. Chcemy, aby wiedza o nich była wśród naszej społeczności powszechniejsza. Z tą myślą rozpoczynamy cykl „Kto dziś pamięta, że …” , prezentujący w krótkiej graficzno – tekstowej formie ciekawostki ze świdnickiej kultury i historii, w których wykorzystamy kolekcję Pracowni Regionalnej, bogate zbiory portalu www.mojemiasto.swidnica.pl oraz materiały Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej.

Mamy nadzieję, że w ten sposób ożywimy Państwa wspomnienia i zachęcimy do podzielenia się nimi na profilu naszej biblioteki lub listownie – tradycyjną pocztą lub mejlem.

Cykl jest prezentowany na fanpag’u biblioteki: @MBPswidnica

Zbiory Regionalne MBP w Świdnicy. Rocznik Świdnicki 1979