Pandemia to i Twoja historia.

Za nami spotkanie z Agnieszką Sztyler–Turovsky, dziennikarką Onetu, finalistką konkursu „Grand Press”, byłą dziennikarką Gazety Wyborczej, miesięcznika Twój Styl i Elle. Za nami spotkanie niełatwe ze względu na temat, którego dotyczyło.

Pretekstem do zaproszenia autorki było wydanie książki pt. „Oddział zakaźny – Historie bez cenzury”. Pracę nad książką autorka rozpoczęła w momencie zdiagnozowania pacjenta „zero” w Polsce, na początku kwietnia 2020 r.

Autorka opowiadała w niej o historiach 11 osób: lekarzy, pielęgniarek, lekarzy psychiatrów, ratowników medycznych, pracowników sanepidu. Zamiarem autorki było pokazanie ich twarzy, ich doświadczeń w pracy na pierwszej linii – w centrum wydarzeń związanych z epidemią. Bohaterów reportaży łączy ich niesamowita odwaga, brawura i uczciwość. Na co dzień to mężowie, żony, córki, synowie – ludzie, z którymi się spotykamy i rozmawiamy.

Bardzo możliwe, że pojawi się kolejna część książki o ofiarach COVIDU, tym razem o pacjentach, którzy przeszli przez chorobę, pacjentach, dla których zabrakło czasu i opieki medycznej w związku z epidemią. Jednak wydanie kolejnej części stoi pod znakiem zapytania… Bo czy na pewno będziemy chcieli sięgnąć po taką pozycję? Czy nie jesteśmy zmęczeni tym, w co zostaliśmy „wrzuceni”? Tym, co od blisko roku jest naszą nieodłączną częścią życia?

Na te pytania i więcej Agnieszka Sztyler-Turovsky odpowiedziała podczas spotkania. Zapraszamy.

Link do spotkania:
https://fb.watch/3ATM9M6csC/

Robert Staniszewski oraz Agnieszka Sztyler–Turovsky podczas spotkania autorskiego