Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie online z Agnieszką Sztyler-Turovsky, autorką książki „Oddział Zakaźny – Historie bez cenzury”, książki jakiej o pandemii nie było. Z pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.

Spotkanie odbędzie się 10 lutego o godz. 18-tej na profilu FB Wypożyczalni Naukowej i Czytelni Czasopism. Rozmowę poprowadzi Robert Staniszewski.

Agnieszka Sztyler-Turovsky jest dziennikarką Onetu, finalistką konkursu „Grand Press” za reportaż i laureatką Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za wywiady z ludźmi kultury i polityki. Była dziennikarką „Gazety Wyborczej”, miesięcznika „Twój Styl” i „Elle” i szefową reporterów Onet Kobieta.

W swoim reportażu oddaje głos osobom, które stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Autorka rozmawia z lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi czy pracownikami Sanepidu, którzy zgodzili się podzielić doświadczeniami zza zamkniętych drzwi oddziałów i gabinetów. W większości to osoby, których los postanowił rzucić w samo centrum wydarzeń. „Oddział zakaźny” to poruszające świadectwo, które pozwala poczuć grozę nie tylko choroby, ale i pracy naznaczonej chaosem i poczuciem zagrożenia.

Autorka przedstawia szczere i bardzo osobiste relacje pracowników służby zdrowia, zmuszonych się odnaleźć i wykonywać swoją pracę w przerażającej i pełnej sprzeczności rzeczywistości pandemicznej. Szczere komentarze dotyczące decyzji ministra zdrowia, ludzkie dramaty, ale też momenty wzruszeń. Bo medycy to także ludzie (o czym niektórzy zapominają), którzy mają rodziny, przyjaciół, są ojcami, matkami, dziećmi, wnukami… Ta książka przekracza drzwi oddziału zakaźnego, gdzie dostęp mają jedynie lekarze i ciężko chorzy pacjenci.

Agnieszka Sztyler-Turovsky jest także autorką bloga www.oddzialzakazny.pl, na którym znalazły się fragmenty z tych rozmów z medykami – z początków pandemii, ale też te najnowsze. Tam również cały czas zaprasza medyków do współpracy i dzielenia się swoimi historiami z walki z wirusem.

Plakat promujący spotkanie autorskie z Agnieszką Sztyler-Turovsky. Spotkanie odbędzie się 10 lutego o godz. 18-tej na profilu FB Wypożyczalni Naukowej i Czytelni Czasopism. Rozmowę poprowadzi Robert Staniszewski.