Specjalna strefa edukacyjna, czytniki, tablety oraz niezbędny sprzęt do przeprowadzania warsztatów programistycznych dla różnych grup wiekowych. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida w Świdnicy zrealizowano projekt Amazon STEAM Kindloteka.

Przypomnijmy, że w 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy została zgłoszona i pozytywnie przeszła przez kolejne etapy kwalifikacji do projektu. STEAM Kindloteka to program edukacyjny realizowany przez Amazon we współpracy ze stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jego celem jest popularyzacja edukacji według nowoczesnego modelu STEAM wśród uczniów i nauczycieli oraz stwarzanie im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości.

W ramach programu w bibliotece została utworzona kreatywna i wielofunkcyjna strefa edukacyjna, wyposażona w czytniki Amazon KINDLE, tablety, matę edukacyjną oraz niezbędny sprzęt potrzebny do przeprowadzania warsztatów programistycznych dla różnych grup wiekowych. – Jako pracodawca i inwestor chcemy wspierać lokalną społeczność wokół naszych centrów logistycznych – mówi Blanka Fijołek, CEE PR&Community Manager w Amazon i dodaje: – Udział w zajęciach realizowanych w STEAM Kindlotekach umożliwi zdobywanie wiedzy i rozwijanie kreatywności w przystępny sposób.

– Jesteśmy już po aranżacji pomieszczenia. Jest to część wydzielona w Wypożyczalni Naukowej i Czytelni Czasopism, gdzie zainstalowano niezbędny sprzęt. Obecnie czekamy na zaplanowane szkolenia dla pracowników. Już teraz, jak tylko będzie taka możliwość ze względu na sytuację epidemiologiczną, zapraszam do nowej STEAM Kindloteki w naszej bibliotece. Będą się tu odbywały zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. warsztaty programistyczno-robotyczne, majsterkowanie, muzykowanie czy doświadczenia naukowe. Spotkania poprowadzą nasi pracownicy – bibliotekarze, którzy zostaną przeszkoleni i wyposażeni w materiały edukacyjne – opowiada Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.