Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy jest jedną z placówek, która zakwalifikowała się do projektów Amazon STEAM Kindloteka!
W ramach projektu bibliotekarze będą prowadzili cykliczne zajęcia wzmacniające kompetencje cyfrowe różnych grup wiekowych.

W 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy została zgłoszona i pozytywnie przeszła przez kolejne etapy i we wrześniu otrzymaliśmy informację że zostaliśmy zakwalifikowani do programu – mówi dyrektor biblioteki, Ewa Cuban i dodaje: – Jesteśmy po wizji lokalnej, na podstawie której została przygotowana wizualizacja Kindloteki i obecnie oczekujemy na prace związane z instalacją i aranżacją pomieszczenia.

W ramach programu w Miejskiej Bibliotece Publicznej zostanie stworzona strefa edukacyjna, wyposażona w czytniki Amazon KINDLE, tablety, matę edukacyjną oraz niezbędny sprzęt potrzebny do przeprowadzania warsztatów programistycznych dla różnych grup wiekowych. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z założonym planem już w lutym bibliotekarze przejdą szkolenie i będziemy gotowi na pierwsze zajęcia w nowej strefie edukacyjnej.

wizualizacja Kindloteki