Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy w okresie ferii zimowych proponuje następujące działania dla dzieci i młodzieży w formie online, na naszych portalach społecznościowych.

Ferie z biblioteką - plakat

Zainspiruj się – Książka na ferie
Zima, ferie to czas wolny od szkoły, który inspiruje czytanie. Od 11.01.2021-15.01.2021 na profilu społecznościowym Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży będą ukazywały się propozycje czytelnicze literatury dziecięcej i młodzieżowej. Zaprezentowane pozycje książkowe można potraktować jako inspirację do wspólnej zabawy. Po ich wypożyczenie zapraszamy do naszej biblioteki.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek”
Serdecznie zapraszamy rodziców wraz ze swoimi pociechami w trakcie ferii i nie tylko, po odbiór Wyprawki Czytelniczej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, w której znajdą książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat.

Wyprawki Czytelnicze czekają do wyczerpania zapasów w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Ferie nie „w” ale „z” Biblioteką – BEZ NUDY
Każdego dnia ogłosimy w oknie Filii nr 5 propozycje „robótki ręcznej” na konkretny dzień. Zgodnie z ilością osób zapisanych/zgłoszonych zostaną przygotowane pakiety (instrukcja, wzory, szablony, niektóre potrzebne materiały do wykonania robótki ). Pakiety będą wydawane w „okienku” Filii nr 5 w dniu, w którym należy wykonać „robótkę”. Mile widziana będzie dokumentacja fotograficzna, która zostanie zamieszczona na portalu społecznościowym biblioteki. Miejsce wykonania „robótki” – dom czytelnika.
Obowiązują zapisy. Termin: od 7 – 15. 01.2021 r.

Wirtualne rozwiązania edukacyjne
W okresie ferii Biblioteka na facebooku Wypożyczalni Naukowej będzie prezentować wirtualne rozwiązania edukacyjne z różnych dziedzin, np. historycznych, polonistycznych skierowanych dla uczniów zwłaszcza szkół podstawowych i średnich.

Konkurs plastyczny „Sowy, sówki, sóweczki – sowa jako symbol mądrości, książki i biblioteki” – Filia nr 1
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy w dowolnej technice plastycznej, przedstawiającej sowę jako symbol mądrości, książki i biblioteki. Z dostarczonych prac zostanie stworzona wystawa pokonkursowa . Autorzy wybranych prac zostaną nagrodzeni książkami. Zasady:
Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy ogłasza konkurs plastyczny pt. „Sowy, sówki, sóweczki – sowa jako symbol mądrości, książki i biblioteki”.
Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą sowę jako symbol mądrości, książki i biblioteki.
– Technika plastyczna prac dowolna
– Do zabawy zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat
– Pracę należy opatrzyć metryczką umieszczoną na odwrocie pracy, zawierającą imię i nazwisko autora
– Prace należy dostarczyć do 15.01.2021 z dołączoną zgodą na przetwarzanie danych osobowych (zalacznik-nr-1-konkursy)
– Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20.01.2021 r., a wyniki zostaną ogłoszone na stronie biblioteki
– Zwycięzców konkursu zapraszamy po odbiór nagród  do siedziby Filii nr 1
– Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora konkursu
Wykorzystaj czas spędzany w domu i weź udział w konkursie

Ponadto :
Wystawa „Tove Jansson. Opowieści z Doliny Muminków”
Zapraszamy wszystkich czytelników, tych najmłodszych ale i starszych do naszej biblioteki aby, po lub przed wypożyczeniem książek obejrzeli wystawę dostępną na II piętrze MBP, prezentującą bohaterów bajki Muminki, autorstwa fińskiej pisarki Tove Jansson.

Wystawa „Tove Jansson. Opowieści z Doliny Muminków” przygotowana została przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. To objazdowa wystawa, która w naszej bibliotece będzie do obejrzenia przez pierwsze dwa miesiące Nowego Roku (styczeń-luty).