„Moje święta”
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jedne z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt w roku. Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji.
Poprosiliśmy Gości naszej biblioteki o podzielenie się wspomnieniami i przemyśleniami na temat tego wyjątkowego czasu. Zdajemy sobie sprawę, że jest to czas dość intensywny, dlatego jest nam niezmiernie miło, że zaproszeni, odpowiedzieli na przygotowane przez nas pytania:
- Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy, kiedy słyszy Pan/Pani słowa: święta Bożego Narodzenia?
- Jak Pan/Pani spędza święta? Jak wygląda wigilia w Pana/Pani domu rodzinnym?
- Jakie świąteczne tradycje pielęgnuje się w Pani/Pana domu?
- Ulubiona potrawa wigilijna to…
- Czy w Pani/Pana domu jest jakiś stały podział przedświątecznych obowiązków? Ktoś gotuje, ktoś sprząta, ktoś ubiera choinkę? Jak to wygląda i co należy do Pani/Pana obowiązków?
- Woli Pani /Pan dostawać czy dawać prezenty?
- Co chciałaby Pani/chciałby Pan dostać w tym roku pod choinkę?
Odpowiedzieli nam:
Barbara Elmanowska – Poetka, doktor nauk humanistycznych. Debiutowała w 2006 roku esejem Zawsze fragment (I miejsce w konkursie Literackie Talenty 2006, Świdnica). Autorka tomików: Tę drogerię mam po drodze (2008) – (nagroda w konkursie na debiut poetycki, organizowany przez wrocławski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich) – oraz Próby generalne (2014). Jej wiersze były tłumaczone na język czeski. Uzależniona od sportu. Instruktorka strzelectwa sportowego. Mors.
Małgorzata Niski – Certyfikowana trenerka VCC, specjalizuje się w komunikacji interpersonalnej, współautorka książki „My name is Woman…”
Joanna Jax – polska – pisarka, specjalizuje się w powieściach historycznych
Leokadia Kasprzycka – nauczycielka języka angielskiego, poetka, tancerka Mazowsza i teatru “Na Targówku”, autorka tekstów piosenek
Magda Falkowska – certyfikowany trener i coach, storytellerka, współautorka książki „My name is Woman…”
Marek Michalak – polski pedagog specjalny i działacz społeczny, doktor nauk społecznych, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, w latach 2008–2018 rzecznik praw dziecka
Marzena Stokłosa – mentorka, menedżerka z długoletnim doświadczeniem
Monika Sawicka – polska pisarka powieści obyczajowych. Z wykształcenia dziennikarka. Udziela się w osiedlowej telewizji Otwarta Telewizja Młodych RETSAT1, która działa na łódzkim osiedlu Retkinia
Sylwia Petryna – mentorka, coach, bizneswoman z 17-letnim stażem, współautorka książki „My name is Woman…”
Agnieszka Dobkiewicz – dziennikarka związana z Dolnym Śląskiem. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, gdzie między innymi promuje historię regionu. To właśnie tutaj zajęła się tematyką byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. „Mała Norymberga” jest efektem wieloletniej pracy autorki.