Biblioteka otwarta

Od 1 grudnia Biblioteka znów otwarta! Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 listopada br. przywracamy wolny dostęp do zbiorów. Oczywiście nadal obowiązuje reżim sanitarny, czyli zasłonięty nos i usta, dezynfekcja rąk i ograniczenie ilości osób przebywających w Bibliotece.

Godziny pracy w głównej siedzibie biblioteki:
poniedziałek – piątek: 9.00-17.00
czwartek: 9.00-16.00
sobota: nieczynne

Godziny pracy w filiach biblioteki::
poniedziałek – piątek: 10.00-17.00
czwartek: 9.00-16.00
sobota: nieczynne

W godzinach: 11.30-12.00 oraz 14.00-14.30 przerwa na dezynfekcję

Nadal prosimy:
– by przygotować się do wizyty
– w Bibliotece może przebywać max. 15 osób (nie wliczając pracowników Biblioteki)
– w dziale/w filii mogą przebywać dwie osoby (nie wliczając bibliotekarzy) lub jedna rodzina
– ogranicz wizyty w Bibliotece z swoją pociechą do minimum
– zaplanuj, co chcesz wypożyczyć (możesz dzień wcześniej zadzwonić lub wysłać listę książek/zbiorów do wypożyczenia, a na drugi dzień odebrać zamówienie)
– zwroty przyjmujemy bezpośrednio w działach, ale preferujemy zwrot przy użyciu trezora/wrzutni
– wstrzymujemy akcję „Książka na wynos”, ale usługa „Książka do domu” wciąż działa
– Wypożyczalnię Naukową i Czytelnię Czasopism uruchamiamy z możliwością korzystania tylko ze stanowisk komputerowych – maksymalnie 1h
– wypożyczamy prasę na zewnątrz/brak możliwości korzystania z prasy na miejscu
– uruchamiamy działający w bibliotece punkt ksero oraz wznawiamy możliwość wydruków i skanów

Zasady wchodzą 1 grudnia 2020 r.

infografika dotycząca otwarcia biblioteki
Wysoki kontrast