Z okazji 40 – tej rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy zaprasza na wystawy.

Kobiece twarze Solidarności

Wystawa jest oparta na krótkich wspomnieniach wybranych bohaterek polskiego podziemia. To próba opowiedzenia o pozakadrowej obecności kobiet w historii “Solidarności”, ich zaangażowaniu w rozmaitą działalność na rzecz Związku.
Prezentowana będzie na skwerze z dzikami przy budynku głównym biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 18, od 31.08.2020 r. do 15.09.2020 r.

Ku wolności… Krótki rys historyczny NSZZ „Solidarność” Ziemi Świdnickiej

Wystawa w sposób zwięzły opowiada o początkach powstawania struktur świdnickich NSZZ „Solidarność”. Tekst jest wzbogacony o skany zdjęć archiwalnych, plakatów, ulotek, druków II obiegu.
Prezentowana będzie w patio, II p., w budynku głównym biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 18, od 31.08.2020 r. do 15.09.2020 r. w godzinach otwarcia biblioteki.