Szanowni Państwo,

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy już od kwietnia br. zaprasza do projektu PRZYJACIELE BIBLIOTEKI POLECAJĄ I CZYTAJĄ. Projekt został stworzony w momencie, kiedy przyszło nam odnaleźć się w zupełnie innej, trudniejszej rzeczywistości a związanej z epidemią w kraju i na świecie. Nie wiedząc jak długo jeszcze będziemy musieli żyć i dopasowywać się do nowej sytuacji, która z dnia na dzień jest bardzo dynamiczna, biblioteka chciała zapewnić swoim czytelnikom jak najwięcej poczucia normalności. Dlatego od początku pracownicy porządkowali, szperali w archiwach, przypominali projekty, tworzyli nowe, organizowali konkursy zapraszając naszych przyjaciół do kontaktu online. Projekt zakłada, by Przyjaciele biblioteki polecili książkę, krótko ją recenzując a następnie czytając jej wybrany fragment. Wszystko w postaci krótkiego filmu. Cyklicznie, w każdy wtorek o godz. 19.00 zapraszamy naszych czytelników do oglądnięcia filmu, publikowanego na stronie i w mediach społecznościowych. Dotychczas w projekcie, polecając i czytając wzięli udział Łukasz Kazek- dziennikarz i popularyzator historii, Barbara Elmanowska – świdnicka pisarka, Anna Rudnicka – dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, Helena Pietrzak – nauczyciel – bibliotekarz, Monika Turzańska – do niedawna pracownik biblioteki, obecnie Muzeum Dawnego Kupiectwa, Szymon Chojnowski – zastępca prezydenta miasta Świdnica, Agnieszka Frączek – poetka, autorka książek dla najmłodszych, Beata Moskal – Słaniewska – prezydentka miasta Świdnica, Bożena Kuźma – zastępca dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury, Przemysław Grzyb – pracownik OSIR-u, Maria Zięba – animatorka kultury, współzałożycielka i prezeska Fundacji Ładne Historie.

Śledźcie naszą stronę internetową oraz nasze fanpage’e.