Tegoroczny konkurs czytelniczy „Dzień dobry Pani Urszulo” przebiegł w dość nietypowych okolicznościach i równie nietypowo odbyło się jego rozstrzygnięcie. Małgorzata Anklewicz – Dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko”wraz z Ewą Cuban – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy dostarczyły uczestnikom nagrody oraz dyplomy.

Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy jak co roku zorganizowały konkurs czytelniczy.
W związku z zawieszeniem zajęć w przedszkolach, zakazem przeprowadzania imprez organizatorzy postanowili wyjątkowo zmienić formułę konkursu czytelniczego „Dzień dobry Pani Urszulo”. Dzieci, które wygrały w poszczególnych placówkach przedszkolnych w pierwszym etapie przygotowały pracę plastyczną dotyczącą utworu Urszuli Kozłowskiej pt. „Smacznego kolego”. 19 czerwca 2020 jury w składzie:

Ewa Cuban – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy
Anna Pietrzak – bibliotekarz Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży w Świdnicy

oceniło prace plastyczne przedszkolaków z jedenastu świdnickich przedszkoli. Wszyscy, czyli:
Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko”
Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka”
Niepubliczne Przedszkole „Europejska Akademia Dziecka”
Przedszkole Niepubliczne „Promyk”
Przedszkole Niepubliczne „Radosny Delfinek”
Przedszkole Niepubliczne „Bajkowy Domek”
Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Piątka”

okazali się zwycięzcami. Gratulujemy!

Prace można oglądać w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej, na II piętrze.