Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Świdnicy dołączyła do bibliotek należących do systemu Academica. Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Na stronie www.academica.edu.pl istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism. Korzystanie z systemu jest darmowe.

Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Dzięki systemowi rezerwacji, który zaimplementowano w cyfrowej wypożyczalni Academica, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu swojej pracy na terminalu w bibliotece.

Załóż indywidualne konto w Wypożyczalni Naukowej i Czytelni Czasopism, sprawdź jak ogromne możliwości wyszukiwania i dostępu do wiedzy daje Academica.

System Academica oferuje czytelnikom:

• Dostęp do współczesnych publikacji naukowych

• Publikacje chronione prawem autorskim są udostępnione na terminalu w Wypożyczalni Naukowej i Czytelni Czasopism

• Publikacje z domeny publicznej oraz licencjonowane dostępne online są bez ograniczeń

• Możliwość rezerwacji publikacji na dowolny termin

• Rejestracja w systemie za pomocą karty bibliotecznej

• Pełnotekstowa wyszukiwarka

• Możliwość tworzenia notatek

• Importowanie danych bibliograficznych

• Zapamiętywanie kwerend

• Korzystanie z systemu jest całkowicie darmowe

Regulamin korzystania: tutaj

Krok po kroku, jak korzystać z systemu Academica: Podręcznik czytelnika CWPN Academica

Najcześciej zadawane pytania: tutaj

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni.