Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy szuka ciekawych Książek! Jeżeli więc masz coś do powiedzenia, twoje poglądy na świat i ludzi są otwarte, chcesz za pomocą przedstawienia własnej osoby przełamać jakiś stereotyp społeczny, walczyć ze stygmatyzacją społeczną grupy, do której przynależysz zgłoś się do nas!

W myśl zasady, że nie ocenia się książki po okładce, projekt „Żywa Biblioteka” polega na osobistej rozmowie z przedstawicielami grup spotykających się ze stereotypami, uprzedzeniami i dyskryminacją. Zainicjowany w 2000 r. w Danii obecnie jest realizowany w ponad 70 krajach na całym świecie. Główną ideą projektu jest propagowanie wartości takich jak otwartość, różnorodność i prawa człowieka.

Żywe Książki to osoby reprezentujące grupy społeczne obarczone stereotypami oraz narażone na wykluczenie i dyskryminację, które poprzez osobistą rozmowę z czytelnikiem propagują otwartość, szacunek dla drugiego człowieka i różnorodność.

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do naszego Księgozbioru jako Żywa Książka i wziąć udział w Żywej Bibliotece, która odbędzie się 14.05.2020 r., czekamy na Twoje zgłoszenie. Nawet jeżeli chcesz wziąć udział, ale nie jesteś pewny/a, czy grupa, którą reprezentujesz wpisuje się w zasady projektu, napisz lub zadzwoń. Pomożemy Ci dobrać właściwy tytuł i rozwiejemy wątpliwości.

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 74 640 09 46 lub meilowo: sekretariat@mbp.swidnica.pl

Odpowiemy na wszystkie pytania.

Zgłoszenie