Wszystko co dobre, szybko się kończy. Przez dwa tygodnie ferii z oferty przygotowanej przez Bibliotekę skorzystało ponad 250 osób. A to jeszcze nie koniec – jutro 22 lutego spotkanie klubu KOSTKA. A już dziś zapraszamy do fotogalerii!

Za nami drugi tydzień ferii, który przeminął pod hasłem „Śledztwo w Bibliotece”. Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła najmłodszych świdniczan do niecodziennej zabawy – w detektywów. Każdego dnia, zanim młodzi adepci sztuki detektywistycznej przystąpili do czynności śledczych zapoznawali się z przygodami przesympatycznego Tomusia Orkiszka i jego Biura Śledczego z książki Agnieszki Stelmaszyk. Następnie szukały rabusia, który skradł książkę. Badały ślady, drukowały i rozklejały listy gończe. Zabawy było przy tym co nie miara.

Ostatnią niespodzianką przygotowaną przez Bibliotekę był spektakl Teatru Maska przedstawiający sztukę „Prastara książnica to skarb i tajemnica. Bo mądrość tkwi nie tylko w Wi-fi”.

W pierwszym tygodniu dzieci aktywnie spędzały czas w naszych filiach:

W czasie ferii w Filii nr 1 dzieci odbyły szereg spotkań ze zwierzętami – bohaterami ulubionych książek.  Tworzyły portrety swoich ulubieńców, lepiły zwierzaki z gliny i z plasteliny i robiły „zwierzakowe” zakładki do książek. Kolorowe i zabawne przyborniki na kredki z pewnością ozdobią ich biurka.

W Filii nr 2 odbyły się Ferie z Pasją – super przygoda z ogrodnictwem, florystyką, akwarystyką i szydełkowaniem. Dla swoich sympatii uszyliśmy piękne prezenty walentynkowe. Było kreatywnie, wesoło i kolorowo. Dziękujemy za wspólną zabawę oraz pomoc niezastąpionych wolontariuszek.

„Zimne nóżki – ciepłe brzuszki? „. Gdy za oknem „szaleje” zima …
zamieniając nasze noski i nóżki w wieczną zmarzlinę –
znajdujemy antidotum w postaci…
fantastycznej, inspirującej i rozgrzewającej zabawy…
takie atrakcje zdarzają się tylko w kraszowickiej Filii nr 5…
było naprawdę smacznie i gorąco.

Dzieci uczestniczyły również w seansach filmowych.

Relacje:
mojaswidnica.pl

mojaswidnica.pl

Więcej informacji pod podanymi numerami telefonu.

Zgoda do pobrania:
Zgoda