Od prawie 20 lat czarują publiczność, porywając do zabawy i wprawiając w doskonały nastrój. Swoją twórczością zachwycają jury wielu konkursów, zdobywając wiele cennych nagród i wyróżnień. 21 stycznia Zespół Śpiewaczy „Ale Babki” zaprezentował się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.

Zespół „Ale Babki” powstał w drugiej połowie 1992 r. Od początku istnienia zespołu do roku 2017, kierownictwo muzyczne sprawowała Hanna Raszkiewicz. Do roku 2006 akompaniatorem był Witold Janulewicz. Następnie rolę akompaniatora przejął Zdzisław Christ, który w następnych latach rozszerzył akompaniament do kapeli 5-osobowej. Opiekę nad zespołem od 2007 roku sprawuje Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Od tamtej pory podbił serca nie tylko mieszkańców powiatu świdnickiego, ale też wszystkich regionów w Polsce. Występował także we Francji, Niemczech i Czechach. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Do znaczących osiągnięć zespołu należy dwukrotne zdobycie prestiżowej nagrody „Grand Prix” podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Spotkań Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach w 2013 oraz w 2016 roku; I miejsce w VIII Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „Śpiewające Wsie” Chojnów 2013.  Jest także laureatem XXV edycji Festiwalu „Ziemia i Pieśń”  w Szprotawie – lipiec 2017, II miejsca w XX Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Żarowie – listopad 2018. W 2019 roku na Festiwalu SAS w Międzyzdrojach zespół otrzymał wyróżnienie. W VIII Przeglądzie Twórczości Amatorskiej Zespołów – Senioralia 2019 w Jeleniej Górze zespół otrzymał Nagrodę Publiczności.

Grupa wykonuje swoje autorskie piosenki.