Przez rok spotykali się, szkoląc swój warsztat literacki. W grudniu ukazała się antologia ich tekstów.

14 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbyło się spotkanie autorskie z twórcami antologii „Drugie Piętro”, jaka w grudniu ukazała się nakładem świdnickiej biblioteki. W spotkaniu, prowadzonym przez Barbarę Elmanowską, wzięli udział Joanna Baranowska, Paweł Buczma, Martyna Czerniec, Tomasz Droszkowski, Maja Hypki-Grabowska, MarBe, Justyna Nawrocka, Krystyna Popławska, Izabela Prypin, Grzegorz Skoczylas.

Przypomnijmy, antologia to efekt warsztatów pisarskich, jakie przez cały miniony rok odbywały co miesiąc odbywały się w świdnickiej bibliotece. Grupa młodych twórców, skupiona wokół prowadzącej Barbary Elmanowskiej, pracowała nad warsztatem pisarskim i tworzyła własne teksty. „W roku 2014 miałam taki pomysł – stworzyć przestrzeń do pracy nad tekstem i rozmów o literaturze. Zwróciłam się do ówczesnej Dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy, Pani Adrianny Miary, która wsparła pomysł, udostępniając pomieszczenie, jak również promując grupę. Po kilku latach energia spotkań przygasła. Potrzebna była przerwa. Powrót nastąpił mniej więcej po roku. Nowa Dyrektorka, Pani Ewa Cuban zaakceptowała inicjatywę i wsparła naszą działalność propozycją wydania antologii twórczości uczestników. To pierwszy taki zbiór i jestem z niego bardzo dumna.Spotykaliśmy się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Nie trzymałam się kurczowo tematów kolejnych zajęć, najczęściej wykorzystując czas na liczne rozmowy lub analizę prezentowanych tekstów. Najważniejsza była potencjalna inspiracja, iskra, która mogła pobudzić do napisania tekstu” – pisze we wstępie Barbara Elmanowska.

Tytuł zbioru „Drugie piętro” to nawiązanie do miejsca spotkań, a także do „Własnego pokoju” Virginii Woolf. Książkę można nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

fotorelacja: mojaswidnica.pl