Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się w organizację Świdnickiej Kolędy. Przygotowała dla swoich Czytelników wiele atrakcji.

Podkładki pod kubki, ozdoby świąteczne i mnóstwo dobrej zabawy – elfy i pomocnicy św. Mikołaja z Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosili najmłodszych czytelników wraz z rodzicami do wspólnych przedświątecznych przygotowań.

„Rodzinna pracownia św. Mikołaja” – pod taką nazwą odbyły się w Bibliotece warsztaty świąteczne. Dzieci spotkały się w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W piątek 13 grudnia w budynku głównym Dzieci wspólnie z Bibliotekarkami z Wypożyczalni dla Dzieci, wykonywały świąteczne ozdoby, m.in. podkładki pod kubki techniką decoupage oraz małe dzwoneczki z kamionkowych doniczek. Nie zabrakło też mnóstwa dobrej zabawy i podarunków od świętego Mikołaja.

W Filii nr 1 dzieci wraz z rodzicami tworzyły ozdoby świąteczne. Wykonały piękne stroiki oraz kolorowe choinki, które z pewnością zagoszczą na ich świątecznych stołach.

W Filii nr 2 odbyły się warsztaty florystyczne i nasi młodzi czytelnicy wraz z rodzicami stworzyli piękne wianki adwentowe.

Pachnące kule pomarańczy z goździkami zapowiadają nadchodzące Święta, a gdy już zabraknie śniegu – sami zrobimy śnieżynki. Ooo! Już ozdobiły gałązkę choinki w Filii nr 5.

To nie koniec atrakcji jakie biblioteka przygotowała podczas Świdnickiej Kolędy 2019 dla Świdniczan. 13 i 14 grudnia w Bibliotece odbył się świąteczny kiermasz książek i płyt. Nasi Czytelnicy za symboliczną opłatą mogli nabyć wiele ciekawych książek, a także płyt z filmami i muzyką. W ciągu dwóch dni wyprzedaliśmy prawie wszystkie nasze literackie i filmowo-muzyczne propozycje. Dla chcących złożyć świąteczne życzenia dla biblioteki zostały przygotowane specjalne bombki, które zawisły na choince w holu biblioteki.

Nie zabrakło również naszych świątecznych spacerów przygotowanych przez bibliotekarzy z Czytelni Naukowej. Czas na krótkie podsumowanie:
liczba uczestników: ponad 160
liczba spacerów: 11

Oraz świątecznego kina dla seniorów oraz maluchów.

Ostatnią atrakcją przygotowaną przez bibliotekę dla naszych Czytelników było Świąteczne planszowanie z Klubem Gier Planszowych Kostka. Wyprawa na biegun zrekompensowała choć trochę uczestnikom brak śniegu tuż przed świętami. „Wybuchowa mieszanka” wywołała eksplozję radości. „Taboo” mnóstwo śmiechu i wiele niebanalnych skojarzeń.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i życzymy wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku pełnego kulturalnych inspiracji!