Wspólnie odśpiewany hymn państwowy, odczytanie wiersza Leopolda Staffa i wręczenie nagród w konkursie plastycznym – za nami flashmob organizowany przez Miejską Biblioteką Publiczną. Tym akcentem rozpoczęło się w Świdnicy świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W wydarzeniu wzięli udział świdnickie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. – To uroczystość poświęcona wolności i Ojczyźnie. 11 listopada jest tego symbolem – mówiła dyrektor biblioteki Ewa Cuban.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Książka wczoraj i dziś”. W kategorii dzieci przedszkolnych I miejsce zdobył Dawid Drozd, wyróżnienia – Ewa Pindel i Barbara Dzięcielska. W kategorii dzieci klas 0-3 pierwszą nagrodę zdobył Tomasz Piotrowski, drugą – Julia Florian. Wystawę prac można oglądać na drugim piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy do końca listopada.

-Życzę wam, byście zawsze mieli szacunek dla polskiego hymnu, godła i polskiej flagi. Przypominam też, że miejskie obchody Święta Niepodległości odbywają się 11 listopada. Dużo się będzie działo, także dla dzieci. Chcemy, by było to nie tylko święto wzniosłe, ale i radosne – mówiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

 

 

 

mojaswidnica.pl

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach.