Misia o Bardzo Małym Rozumku nikomu przedstawiać nie trzeba. Każde dziecko wie, jak wygląda miś przytulanka, miś, z którym łatwiej się zasypia, który często bywa najlepszym przyjacielem i niestrudzonym towarzyszem zabaw.

Takiego właśnie misia miał Christopher Robin – syn Alana Alexandra Milne’a. To on zainspirował pisarza do stworzenia opowieści o Kubusiu Puchatku. Kubuś najbardziej lubi historie o sobie samym, a motywacja jego działań zwykle nie jest skomplikowana – miś zrobi wszystko, żeby mieć pełen brzuszek. Najważniejsze, żeby w spiżarni nie zabrakło miodu! Puchatek jest też mistrzem w układaniu mruczanek – krótkich rymowanych historyjek, które można mruczeć przy każdej okazji.

Wystawa powstała z okazji urodzin najsłynniejszego misia, który w 2016 roku obchodził 90 lat.

Będzie ją można zwiedzać w godzinach otwarcia biblioteki (hol II piętro).