Łączy techniki, eksperymentuje, miesza ze sobą formy wyrazu. Pisze, gra, maluje, czasem nawet śpiewa. W 2014 roku zaskoczył świdniczan swoją debiutancką powieścią “Wanna”, wywołując burzliwe dyskusje jej eksperymentalną formą i kontrowersyjną tematyką. 1 marca 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej odbył się wernisaż prac “Realna Iluzja” Krzysztofa Polaczenko.

Wystawę można oglądać w holu MBP na parterze.

**********************************************

Krzysztof Polaczenko – urodził się 15 stycznia 1987 r. w Świdnicy. Z wykształcenia technik organizacji reklamy. Zajmuje się malarstwem, muzyką i pisaniem. Uczestniczył w wielu spotkaniach autorskich i wystawach indywidualnych.

Tematykę swoich prac malarskich czerpie bezpośrednio z obserwacji otaczającego nas świata, przedstawiając rzeczywistość w sposób surrealistyczny. Wielokrotnie łączy ze sobą kilka różnych technik plastycznych w jednej pracy. Kładzie ogromny nacisk na dopracowanie detali i długą trwałość prac. Jego obrazy znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach.

Pierwsze malarskie kroki stawiał na zajęciach u Roberta Kukli, świdnickiego malarza, scenografa, grafika i twórcy street art. Kolejne szlify zdobywał w studium grafiki reklamowej u Renaty Rychlickiej-Benyamin, artystki tworzącej grafiki warsztatowe, malarstwo i rysunek.

W 2010 roku założył jednoosobowy projekt muzyczny horiso, w którym sam gra na wszystkich instrumentach (gitara, trąbka, klawisze), a także okazjonalnie śpiewa. Muzyka projektu została pobrana ponad 60 000 razy, a poszczególne albumy zebrały świetne recenzje w zagranicznych, internetowych radiach i blogach.

W 2014 roku ukazał się jego literacki debiut, powieść pt. „Wanna” wydana przez wydawnictwo GSMA. Eksperymentalna forma i kontrowersyjna tematyka książki często wywoływała burzliwe dyskusje podczas spotkań autorskich. Czytelnicy docenili lekkie pióro oraz trafne spostrzeżenia młodego autora.

fot.: mojaswidnica.pl