Akcja Lustra Biblioteki „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” dotarła do 700 bibliotek różnego typu, a udział w warsztatach międzypokoleniowych wzięło tysiące osób z całej Polski. Mirabelka stała się inspiracją dla małoletnich i stuletnich, pokazała, że młode i starsze pokolenia mogą znaleźć wspólny język. Jest nam niezmiernie miło, że nasza praca została zauważona, a warsztaty przeprowadzone w naszej bibliotece wyróżnione przez redakcję Lustra Biblioteki.

Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym wyróżnionym bibliotekom!

NAJLEPSZE BIBLIOTEKI W KRAJU W RAMACH AKCJI „MIRABELKA”

Przypomnijmy sobie, jak to było?
4 października 2018 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy wzięły udział w spacerze „Cysters poznaje Mirabelkę”. Wraz z biblioteczną pacynką – Cystersem przemierzyły korytarze głównej biblioteki, która mieści się w zabytkowym Pałacu Opatów Cysterskich. Przy prawie każdym zabytkowym elemencie architektonicznym (portal, zabytkowe schody, oprawy kominków, maszkarony, nisze, piwnica z pochylnią, stiuki) został odczytany fragment książki. To, gdzie miała się pojawić historia Mirabelki wskazywały kody QR.
Była to doskonała okazja do przybliżenia dzieciom różnych pojęć czasu, zaciekawienia historią, zapoznania się z wydarzeniami opisywanymi w Mirabelce, ale i poznanie historii zabytkowego budynku biblioteki. Po spacerze wspólnie stworzyliśmy drzewko. Na jego liściach dzieci narysowały idealne miejsce dla Mirabelki.

Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa.