Za nami XXXI Dni Fotografii. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach od 14 do 16 września. Na otwarcie w piątek, 14 września można było podziwiać wystawę pokonkursową „Zestaw – Świdnica 2018”.  W sobotę ulice miasta opanowali fotografowie w ramach „Fotomaratonu”. W ciągu 12 godzin musieli wykonać kilka zadań, co dwie godziny poznawali dwa kolejne.

Bezkonkurencyjne okazały się panie. Biorąc pod uwagę trudność zadań i krótki czas realizacji, jury postanowiło przyznać następujące nagrody: I miejsce i nagrodę w wysokości 3000 zł otrzymała Monika Nagły, II miejsce i 1500 zł – Oliwia Drozdowicz, III miejsce i 500 zł – Małgorzata Tomczak. Prace uczestników można obejrzeć na świdnickim Rynku, przed wejściem do teatru.

Dni Fotografii to także wystawy. Od soboty 15 września można je podziwiać w Wieży Ratuszowej (INTER MERITUM, TWÓRCY, projekt PLENER-ŁÓDŹ), Galerii Fotografii (NIECH SCZEZNĄ MĘŻCZYŹNI) , Muzeum Dawnego Kupiectwa (SALON).
Dzień pierwszy:

Fotomaraton: