15 czerwca 2018 podczas XI Ogólnopolskiej Biesiady Literackiej pani prezydent miasta Świdnicy – Beata Moskal-Słaniewska wręczyła nagrodę w XI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA AUTORSKĄ KSIĄŻKĘ LITERACKĄ ŚWIDNICA 2018 Rafałowi Skoniecznemu za tomik JESTEM NIENAWIŚĆ. Następnie zagrał dla nas zespół DZIEŃ DOBRY, który porwał publiczność.

16 czerwca 2018 odbył się Turniej Jednego Wiersza. Jury w składzie Karol Maliszewski, Jacek Podsiadło oraz Rafał Skonieczny postanowiło przyznać trzy nagrody:
I miejsce: Wiesława Raczkiewicz
II miejsce: Natalia Waligóra
III miejsce Magdalena Kańska

Następnie odbyło się spotkanie autorskie z Danielem Fernandes da Fonseca – laureatem Nagrody Głównej w IX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA AUTORSKĄ KSIĄŻKĘ LITERACKĄ ŚWIDNICA 2016, które poprowadził Karol Maliszewski.

Tego samego dnia odbyły się dwa wernisaże: wystawy poplenerowej FORMA SŁOWA – ŚWIDNICA 2018 oraz wernisaż wystawy fotografii Jarka Łukaszewicza | Kosmos zawiera się w słowniku greckim.

Zapraszamy do fotorelacji:

foto: M. Wojciechowska