Kolejna Ogólnopolska Noc Bibliotek za nami. Za nami wiele atrakcji, w tym roku podczas naszej nocy działo się wiele, pozostają radosne wspomnienia. Rodzinna strefa zabawy na placu przy dzikach przyciągnęła tłumy naszych najmłodszych świdniczan wraz z rodzicami. Bańki mydlane, stanowiska plastyczne w postaci np. malowania zabarwioną pianką do golenia na wielkim materiale cieszyły się dużym zainteresowaniem smile Zaproszony przez nas karykaturzysta – Szymon Teluk miał „ręce pełne roboty”. Nowość – poznajMYpałac – Spacer po bibliotece, która na stałe wpisze się w atrakcje organizowane przez naszą bibliotekę  – opanowała nasz pałac. Czytelnicy skorzystali z kiermaszu książek. Dla odważniejszych czekał escaperoom – Opatroom w piwnicy. W salonie gier na II piętrze nie brakowało amatorów planszówek, nie tylko podczas turnieju gry KLASK. Nasi Czytelnicy mogli się odszukać na starych zdjęciach z imprez organizowanych przez bibliotekę od lat. Dzięki uprzejmości organizatorów Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek został wyświetlony film TARAPATY. Podczas Nocy Bibliotek 2018 nie zabrakło atrakcji dla naszych dorosłych czytelników. Jedną z nich było spotkanie autorskie z Anną Kamińską, autorką książek: Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych oraz bestsellerowych biografii: Wandy Rutkiewicz Wanda i Simony Kossak Simona. Za tę ostatnią została nominowana do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Jest laureatką tejże nagrody za wydaną w 2017 roku książkę Białowieża szeptemHistorie z Puszczy BiałowieskiejJak co roku odbyło się także nasze wspólne czytanie wraz z panią prezydent miasta – Beatą Moskal-Słaniewską, panem wiceprezydentem Szymonem Chojnowskim oraz przewodniczącym Rady Miasta – panem Janem Dzięcielskim. Tym razem wybraliśmy z klasyki „Daktyle” Danuty Wawiłow.
Nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

Zapraszamy do fotorelacji:

foto: M.Wojciechowska, A. Pietrzak