Filia nr 1 to najstarsza filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Otwarta została 8 marca 1954 roku.

Księgozbiór Filii nr 1 liczy blisko 9500 książek i jest systematycznie wzbogacany o nowości wydawnicze. Z księgozbioru biblioteki korzystają dzieci, młodzież i dorośli.

Wydzielona czytelnia pozwala na korzystanie na miejscu z księgozbioru podręcznego oraz z czasopism. Dostępne są 2 tytuły czasopism.

W czasie ferii i wakacji w bibliotece odbywają się zajęcia z dziećmi. Są to między innymi zajęcia plastyczne, głośne czytanie oraz gry i zabawy.

Filia nr 1 przy ul. Wrocławskiej 44 zaprasza na spotkania Klubu Miłośników Dobrej Książki w każdy 1-szy piątek miesiąca o godzinie 16.00.
Jeżeli lubisz czytać i chcesz podzielić się wrażeniami po lekturze, to te spotkania są dla Ciebie.

Serdecznie zapraszamy.

Okładka ulubionej książki
Rodzinna Pracownia św. Mikołaja – Filia nr 1
Jesienne warsztaty literacko-plastyczne
Ferie 2018! Filia nr 1
Warsztaty literacko-plastyczne „Rodzinna pracownia św. Mikołaja w Bibliotece”
Nuda nie dla mnie – ferie 2016!