W dniu 14.05.2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida w Świdnicy odbyły się odbyły się obrady Jury XI Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2018.

PROTOKÓŁ

Jury XI Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2018.

W dniu 14 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida w Świdnicy odbyły się obrady Jury XI Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2018.

Prace oceniało Jury w składzie:

Karol Maliszewski – Przewodniczący Jury,
Jacek Podsiadło,
Ewa Włodarska,
Daniel Fernandes da Fonseca,
Andrzej Protasiuk.

Na XI Ogólnopolski Konkurs na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2018, 42 autorów nadesłało 41 książki. Biorąc pod uwagę walory literackie oraz oryginalność opracowania graficznego, do nagrody nominowano książki następujących autorów:

Tomasz Berrached
Anna Błasiak
Michał Ciechomski
Barbara Elmanowska
Jacek Maria Hohensee
Łukasz Kaźmierczak, Łucja Kuttig
Krystyna Mazur
Anna Rej
Barbara Maria Rustecka
Rafał Skonieczny

W ścisłym finale znalazły się prace:

„Kawiarnia przy St James’s Wrena w porze lunchu” Anny Błasiak
„Przyciąganie nieziemskie” Krystyny Mazur
„Jestem nienawiść” Rafała Skoniecznego

Po wnikliwej analizie Jury postanowiło, że nagrodę główną otrzyma: Rafał Skonieczny za książkę „Jestem nienawiść”.

Świdnica,14 maja 2018r.