24 kwietnia w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy miał miejsce finał konkursu recytatorskiego pod hasłem „Polska – Moja Ojczyzna”. W konkursie wzięły udział dzieci z klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 6.

Celem konkursu było uwrażliwianie dzieci na piękno mowy ojczystej, popularyzowanie poezji patriotycznej oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Uczestnicy przygotowali piękne patriotyczne utwory i włożyli dużo zaangażowania w swoją prezentację. Zaprezentowało się 8 osób wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Jury w składzie:
Ewa Cuban – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy
Violetta Skibicka – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6
Małgorzata Andrzejewska – kierownik Filii nr1

nagrodziło następujące osoby:

I miejsce – Antonina Wolf  z kl. III b
II miejsce – Michał Misztal  z kl. II b
III miejsce –  Bartosz Wilkoszewski  z kl. II b

Przygotowaniem uczestników i przygotowaniem wzruszającej inscenizacji poprzedzającej konkurs zajęła się nauczycielka  – p. Halina Styrna.

foto: M. Wojciechowska