13 października odwiedził naszą bibliotekę publicysta, pisarz i filantrop-Szymon Hołownia. Autor piętnastu książek o tematyce popularyzującej „chrześcijaństwo w praktyce”. Pisze także cotygodniowy felieton w Tygodniku Powszechnym na łamach własnej rubryki: „Katolew”.

Nasi młodsi czytelnicy znają go jako komentatora telewizyjnego i współprowadzącego program „Mam talent” w telewizji TVN.

Prywatnie Szymon również przyjaźni się z Marcinem Prokopem i jeżeli wszystko dobrze pójdzie, będziemy gościć ich znowu w Świdnicy! Zaproszenie na spotkanie w karnawale 2018 roku zostało przyjęte wczoraj!

Frekwencja na wieczorze z Szymonem była imponująca. Goście zajęli każdy skrawek miejsca pierwszego piętra w Bibliotece. A goście najbardziej charyzmatyczni, ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, urządzili sobie lożę na półpiętrze;).

Mimo tego, że był to piątek, trzynasty dzień miesiąca i nasz gość na skutek wypadku na drodze spóźnił się ponad pół godziny a chwilę później mikrofony odmówiły posłuszeństwa-było rewelacyjnie!

Szymon jest bowiem doskonałym mówcą i rozmówcą. Pytania czytelników potraktował z właściwym sobie poczuciem humoru, a jedno, zadane przez naszą stałą czytelniczkę, Panią Różę Stolarczyk, wywołało polemikę na temat uchodźców.

Czytelnicy ustawili się w bardzo długiej kolejce, żeby zamienić słowo, uściśnąć dłoń autora, dziewczyny z prośbą: „Czy mogę się przytulić”;).

Spotkanie poprowadziła Marzena Gursztyn.

Biblioteka dziękuje wszystkim życzliwym osobom za pomoc w promocji tego wydarzenia. Dziękujemy UM za finansowe wsparcie przy organizacji tego spotkania. Szczególne podziękowania kierujemy do zastępcy Prezydenta, Szymona Chojnowskiego za chęć wpierania cyklu wieczorów autorskich, które planujemy u nas  organizować w przyszłym roku( Stefan Chwin, Remigiusz Mróz, Katarzyna Puzyńska, Olga Tokarczuk) oraz cyklu „Spotkania z osobowościami”( Jerzy Owsiak, Małgorzata Musierowicz, Adam Wajrak, Rafał Kosik),  dla młodzieży klas gimnazjalnych i liceów.

Dziękujemy za ogromną życzliwość księżom, którzy z niesamowitym zaangażowaniem włączyli się do promocji: we wszystkich kościołach zechcieli zawiesić plakaty dotyczące wydarzenia i poinformować o nim w ogłoszeniach duszpasterskich a na stronach www zamieścić komunikaty.

 

Foto: ks. Wojciech Iwanicki