W sierpniu 2017 r., we Wrocławiu odbywał się Światowy Kongres Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA – International Federation of Library Associations and Institutions. IFLA zrzesza ponad 14 000 stowarzyszeń, bibliotek i innych instytucji działających na rzecz bibliotek z ponad 150 krajów świata. W Kongresie IFLA bierze udział ponad 2500 osób z ponad 100 krajów.W czasie Kongresu dyskutują o ważnych problemach dotyczących bibliotekarstwa, informacji naukowej, zarządzania wiedzą,to także okazja do prezentacji innowacyjnych projektów wytyczających przyszłość bibliotek.
25 sierpnia gościła w Świdnicy grupa ponad 30 uczestników Kongresu IFLA .
Gości przywitał Zastępca Prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im.Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy Ewa Cuban.
Przedstawiciele bibliotekarzy ze wszystkich kontynentów zwiedzili Kościół Pokoju, Katedrę, Rynek oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.