Już 8 sierpnia rusza kolejna edycja Miasta Dzieci Świdnica 2017. Jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy przyjmie w swoich murach „młodych pracowników”. Zawód Bibliotekarz czy Animator? Ciekawe, który z zawodów przypadnie dzieciom bardziej do gustu?

„Kiedy zapytamy dziecko, skąd się biorą pieniądze, często usłyszymy, że „z bankomatu” albo że „mama dostaje na konto”. Owszem, jest jakaś praca, rodzice do niej chodzą. Czasem nawet zawody przez nich wykonywane budzą podziw dzieci. Ale mali obywatele rzadko zagłębiają się w ten dorosły świat łącząc pracę i pieniądze, a także odpowiedzialność za domowy budżet w jedno. Nie wiedzą, jak zarządzane jest miasto, że ktoś w nim musi sprzątać, tak jak w domu, że miasto też ma budżet itd. Projekt Miasto Dzieci to okazja dla dzieci, które nie mają możliwości wyjechać na wakacje, na to, by bawiąc się uczyć. Tworząc swój własny świat wzorowany na świecie ludzi dorosłych, niejako go naśladując, nauczą się pracy, zarabiania pieniędzy, podejmowania decyzji, ale w formie zabawy. Wynagrodzenie, jakie za to otrzymają, będą mogły wydać w Sklepie Marzeń – na co tylko zechcą.”

„Młodzi pracownicy” Miasta Dzieci wcielili się w rolę animatorów i zaangażowali się w pracę Biura Detektywistycznego poszukującego ukrytego na terenie Biblioteki łupu… 

Kolejne grupy z Miasta Dzieci na tropie tajemnicy…

Miasto Dzieci na tropie tajemnicy biblioteki…

W „Mieście Dzieci” nie mogło zabraknąć biblioteki!!!!!!!
Zawód zacny acz niełatwy: bibliotekarz. Kształci nam się nowa kadra bibliotekarska 

fanpage Miasta Dzieci

miastodzieci.pl