25 maja 2017 r. (czwartek)
Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy
ul. Franciszkańska 18

Pokaz Kultura Fizyczna w reżyserii Andrzeja Błażewicza – Alchemicy pokazali po raz pierwszy 25 marca br, pokaz spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem widowni, dlatego też zapraszamy na powtórkę – 25 maja, do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

Projekt zakłada pracę nad rolą metodą fizyczną. Wychodząc od założeń Michaiła Czechowa, przyglądając się Grotowskiemu, obserwując dokonania Schaeffera i jego uczniów (Jan Peszek, Mikołaj Grabowski) będziemy próbowali dobrać się do tekstu przez ciało aktora. Przez wysiłek fizyczny, zmęczenie dokopywać się do najgłębszych sensów. Nie analizować ale działać. Osiągnąć taki stan zmęczenia – w którym już nic się „nie gra”, tylko wypuszcza słowa, nic się nie kłamie. Na warsztat bierzemy różne monologi dramaturgii klasycznej i współczesnej.