Z przyjemnością informujemy, że pani Adriana Miara, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy została nagrodzona w tegorocznej edycji „Trutnowskich Smoków” – nagród przyznawanych przez naszych czeskich partnerów. Uroczyste wręczenie odbyło się w poniedziałek, 7 listopada w Trutnovie w dawnym Ratuszu. Pani dyrektor otrzymała statuetkę „Trutnowskiego Smoka” dla wybitnej osobowości pogranicza za wspieranie rozwoju polsko-czeskiej współpracy transgranicznej poprzez m.in.: kreowanie oferty kulturalnej miasta połączonej z promocją kultury czeskiej, realizację projektów popularyzujących książki i czytelnictwo w kraju i za granicą, promowanie twórczości polskich artystów w Czechach oraz czeskich twórców w Polsce.

foto: Wiktor Bąkiewicz

um.swidnica.pl

trutnov.cz

trutnovinky.cz

Nagrody przyznane zostały w ramach trwałości projektu „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.