25 września 2016 r. (niedziela)
godz. 14.00
Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy
ul. Franciszkańska 18

Teksty piosenek Nicka Cave’a, Leonarda Cohena, P.J.Harvey,Toma Waits’a w tłumaczeniach Macieja Zembatego, Roberta Talarczyka, Andrzeja Porzuczka, Romana Kołakowskiego przedstawią aktorzy Narodowego Starego Teatru: Bogdan Brzyski, Zbigniew Kosowski, Małgorzata Zawadzka

Muzyka: Piotr Krakowski

Małgorzata Zawadzka – obroniła w 2001 roku dyplom w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego na Wydziale Aktorskim w Krakowie. Grała w wybitnych „Factory 2” i „Zaratustrze” Krystiana Lupy, a także w „Bitwie Warszawskiej 1920” Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. W 2013 roku otrzymała nagrodę zespołową na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za udział w spektaklu „Paw Królowej” w reżyserii Pawła Świątka.

Bogdan Brzyski – ukończył w 1998 roku Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego na Wydziale Aktorskim w Krakowie. Wchodzi obecnie w skład aktorów Narodowego Teatru Starego. Na sposób jego gry miała wpływ długotrwała współpraca z Krystianem Lupą. Zafascynował publiczność m.in. rolą Iwana Bezdomnego w „Mistrzu i Małgorzacie”oraz w „Factory 2” kreacją tancerza-samobójcy Freddiego i transwestyty Jackie Curtis.

Zbigniew Kosowski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego na Wydziale Aktorskim w Krakowie. Był członkiem zespołu aktorskiego Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, a od 1979 roku współpracuje z Teatrem Starym w Krakowie. Grał w inscenizacjach świetnych reżyserów, takich jak Andrzej Wajda, Jerzy Jarocki, Rudolf Zioła, Krystian Lupa czy Tadeusz Bradecki. Otrzymał nagrody w 1987 i 1988 roku na festiwalu Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Piotr Krakowski – muzyk, gitarzysta w zespole „Kruki”