Zapraszamy do korzystania z nowej wyszukiwarki PRIMO.

Nowa tzw. multiwyszukiwarka PRIMO ułatwi czytelnikom dotarcie do różnych źródeł informacji gromadzonych w bibliotekach DZB tj. opisów katalogowych książek, czasopism, artykułów, dokumentów życia społecznego i zagadnień; zeskanowanych materiałów wchodzących w skład biblioteki „Cyfrowy Dolny Śląsk”, e-book’ów oferowanych przez Wydawnictwo PWN na platformie LibraIbuk.pl i innych. Mimo tej różnorodności (w przyszłości planowane jest dołączenie kolejnych źródeł) wyszukiwanie w PRIMO jest łatwe i intuicyjne dzięki możliwości ograniczania dowolnie dużych wyników, za pomocą okienek (tzw. faset) po prawej stronie ekranu. Wyszukane wyniki można zawężać wg. wielu kryteriów np.: typu dokumentu, daty wydania, tematy, autora itp.

Na szczególną uwagę użytkowników zasługują dwie opcje przydatne w wyszukiwniu:

  • Pierwsza to znajdująca się po lewej stronie przycisku „szukaj” lista „wszystkie biblioteki”. Pozwala ona ograniczyć wyszukiwanie do wskazanej biblioteki.

  • Druga, to widoczna po lewej stronie ekranu faseta „Pokaż tylko” dzięki której możemy zdecydować czy wyświetlamy wyniki dotyczące materiałów dostępnych w przeszukiwanej bibliotece, czy wszystkich materiałów dostępnych online (e-book’ów).

Dotychczasowa wyszukiwarka zasobów DZB nadal będzie dostępna na stronie www.dzb.pl. Jej wyłączenie nie jest planowane. Użytkownicy moga korzystać z dowolnej wyszukiwarki aby docierać do interesujących informacji i materiałów w sposób jak najwygodniejszy, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i przyzwyczajeniami. Podobnie jak w dotychczasowej przegladarce zasobów DZB, w PRIMO wszystkie materiały możemy zamawiać, drukować i przesyłać na wskazany adres e-mail zestawienia bibliograficzne, przegladać konto czytelnika z aktualnymi informacjami o ew. zaległościach itp.

Dostęp do nowej wersji katalogu jest możliwy TUTAJ