25 września 2016 r. (czwartek)
MBP w Świdnicy
ul. Franciszkańska 18

Maria Kunic jest dla nas pierwszą kobietą-naukowcem świata nowożytnego, postacią na miarę naszych czasów. Ze względu na jej dokonania zwano ją „Śląską Pallas” oraz „Drugą Hypatią”, a jej praca, „Urania propitia”, wydana własnym sumptem w Oleśnicy w 1650 roku, będąca udoskonaleniem „Tablic rudolfińskich” Keplera, przyniosła jej sławę europejską. Mimo to postać uczonej nie jest wymieniana w przewodnikach po Dolnym Śląsku.

Co by było, gdyby Kunic była mieszkanką Świdnicy dzisiaj? Jaką rolę odegrałaby w scenografii współczesnego miasta? Na wystawie fotografii zaprezentujemy współczesne ujęcie Marii Kunic, w którą wcieliła się mieszkanka Świdnicy. Multimedialne słuchowisko to fantazja na temat losów Kunic, próba odnalezienia jej postaci w miejskiej świadomości.

Autorzy: Kliszczyk/Skandha/Slime/Witkowski/Wycisk/Cudo

WYSTAWA FOTOGRAFII W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ (25 VIII – 7 IX) — na wernisaż zapraszamy 25 sierpnia o godzinie 17.00.
SŁUCHOWISKO NA PLACU POD WIEŻĄ RATUSZOWĄ — zapraszamy 1 września o godzinie 20.00 oraz 24 września o godzinie 18.30.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

kunic.fundacjaperformat.com
www.fundacjaperformat.com