Zapraszamy najmłodszych czytelników do wspólnej zabawy czytelniczej z Rodziną Książków i Czytelników! Przyjdź do świdnickiej biblioteki, odbierz swój Indeks Czytelnika, wypożyczaj książki. Przy każdej wizycie poproś panią bibliotekarkę o pieczątkę potwierdzającą wypożyczenie książki. Podejmij czytelnicze wyzwanie!

Akcja przeznaczona jest najmłodszych czytelników. Proponowany wiek 6-12 lat. Każdy uczestnik projektu otrzymuje bezpłatny Indeks, w którym będzie zbierał informacje na temat wypożyczonych/przeczytanych książek. Indeks ma charakter zeszytu aktywności czytelniczej, uczestnicy projektu, będą mieli do zrealizowania szereg zadań (np. przygotowanie recenzji przeczytanej książki, wykonanie ilustracji itd.). Po zakończeniu projektu wybrane zostaną najciekawsze Indeksy, ich autorzy zostaną nagrodzeni.

Realizacja projektu w następujących lokalizacjach:
Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży – ul. Franciszkańska 18
Filia nr 1 MBP w Świdnicy – ul. Wrocławska 44
Filia nr 2 MBP w Świdnicy – ul. Kozara-Słobódzkiego 21a
Filia nr 5 MBP w Świdnicy – ul. Kraszowicka 55

Akcja trwa od 4 czerwca do 15 grudnia. W grudniu nastąpi podsumowanie projektu oraz wręczenie nagród dla autorów najciekawszych Indeksów.

Autorem ilustracji jest Joanna Zagner – Kołat.