25 września 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy w ramach XXVIII DNI FOTOGRAFII – ŚWIDNICA 2015 odbył się wykład Macieja Sępińskiego. Na wykład zaprosili: Świdnicki Ośrodek Kultury, Andrzej Protasiuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy.

Maciej Stępiński – artysta, miłośnik motoryzacji. Zajmuje się fotografią, wideo, rysunkiem. Absolwent ASP w Warszawie, École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles, obecnie doktorant na wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie. Jest także wykładowcą fotografii współczesnej, prowadzi warsztaty i projekty fotograficzne związane z transformacją architektury m.in. we Francji i w Polsce. Swoje życie dzieli między miastem a wsią i obie te przestrzenie znajdują swoje odbicie w jego pracach. Przez kilka lat współpracował z Galerią Leto, paryską Galerie Brumaire oraz Saffir Galerie Nomade z Marsylii.

stepinski.com