XXVIII DNI FOTOGRAFII – ŚWIDNICA 2015 I ZESTAW 2015

25 września 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy odbyły się: inauguracja XXVIII DNI FOTOGRAFII – ŚWIDNICA 2015 oraz otwarcie wystawy pokonkursowej XXI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO ”ZESTAW 2015″. Na wydarzenia zaprosili Świdnicki Ośrodek Kultury, Andrzej Protasiuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy.

I NAGRODA – Dział I – Fotografia reportażowa
Piotr Borowicz
„KRAKÓW 30 LAT TEMU”

I NAGRODA – Dział II – Fotografia poszukująca
Izabella Retkowska
„OBRAZY AUTONOMICZNE”

WYKAZ PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY
DZIAŁ I FOTOGRAFIA REPORTAŻOWA:
Piotr Borowicz – Bielsko-Biała – „Kraków 30 lat temu”
Bartłomiej Busz – Ostrzeszów – „Wojna na Ukrainie”, „Katorżnik”
Waldemar Dąbrowski – Cierpice – „Dzieci Starego Tomma”
Anna Jakubowska – Gdańsk – „Cmentarze Nowego Jorku”, Chodząc po wodzie”
Tomasz Juszkiewicz – Koszalin –„Wilgotne kalosze”
Wojciech Kobylański – Tarnów – „Wytrwamy”
Jolanta i Franciszek Kluczyńscy – Łódź – „Dziewięć bram Łodzi”
Monika Michałek – Gdynia – „W krainie bieszczadzkich Węglarzy”
Eugeniusz Nurzyński – Gdańsk – „Przystanek”
Tomasz Okoniewski – Korczyna – „Dzieci słońca…”, „Dzień z życia Zbyszka…”
Kamila Serwicka – Pawłów – „Obecność”
Natalia Wieczorek – Poznań – „Reportaż”,
Mariusz Wiszczuk – Świdnica – „Tężnia”, „Maszyny I”
DZIAŁ II FOTOGRAFIA POSZUKUJĄCA:
Natalia Borowicz – Bielsko-Biała” – „Strojni olej”, „Bicykl”
Piotr Bernacki – Tarnów – „W poszukiwaniu czwartego wymiaru – Buty zapomniane”, „W poszukiwaniu czwartego wymiaru – Erozja”
Karina Będkowska – Londyn – „Pokój Dziadka”
Monika Brzegowska – Włosań – „(DE)MATERIALIZACJA”, „After use”
Antonina Bukowska – Bochnia – „Puste wrażenie”
Wojciech Domagała – Kielce – „Tarnobrzeg”
Adam Falkowski – Bielsk Podlaski – „Ostatni właściciel”
Anna Jakubowska – Gdańsk – „Pola malowane”, „Studnia”
Bartosz Madej – Szczecin – „Flowers”
Piotr Nizioł –Dębica – „Droga w Światy Nadzmysłowe”
Eugeniusz Nurzyński – Gdańsk – „Heliodigital”, „Ulica Paula Klee”
Izabella Retkowska – Toruń – „Obrazy autonomiczne”, „Powidoki”
Urszula Sobieszek – Caban – Piastów – „Był sobie warkoczyk”
Krzysztof Strzoda – Katowice – „Modeling (tryptich)”
Jacek Szczerbaniewicz – Jelenia Góra – „Uproszczenia”
Marta Wapiennik –Kraków – „Iluzja rzeczywistości”
Mariusz Wiszczuk – Świdnica – „Samotność”
Artur Zdral – Wrocław – „Suma wszystkich strachów”

Komisarz Konkursu
Andrzej Protasiuk

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast