Za nami wydarzenia teatralne w ramach projektu Czas na teatr.

Wystawa plenerowa: Był taki teatr w Świdnicy… Historia Teatru Świdnickiego w latach 1945-1952
Rynek przed wejściem głównym do Teatru


Spotkanie z aktorką Narodowego Teatru Starego – Ewą Kolasińską
12 wrzesień 2015 r. (sobota)
godz. 16.00
Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy
Wstęp wolny

Relacja w TTSSalon Poezji „Spójrzmy prawdzie w oczy” – utwory Stanisława Barańczaka czytają aktorzy Narodowego Starego Teatru: Anna Dymna, Juliusz Chrząstowski, Paweł Kruszelnicki, akompaniament muzyczny: Adam Bławicki
13 wrzesień 2015 r. (niedziela)
godz. 14.00
Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy
Wstęp wolny

Relacja w swidnica24.pl
Relacja w TTS


Rok 2015 to czas przeróżnych teatralnych jubileuszy. Przede wszystkim hucznie świętowane 250-lecie teatru publicznego w Polsce ale także setna rocznica urodzin wybitnego reżysera – Tadeusza Kantora oraz 130-sta rocznica urodzin Witkacego. Świdnica również dokłada swoją cegiełkę do teatralnych jubileuszy ponieważ w tym roku obchodzimy 70-lecie świdnickiego teatru. Nie każdy wie, ale zaraz po II wojnie światowej funkcjonował w Świdnicy profesjonalny teatr, który dawał nawet 15 premier rocznie a na jego deskach występowały gwiazdy wielkiego formatu.

Świdnicki Ośrodek Kultury ma piękną odpowiedź na taką okoliczność – CZAS NA TEATR!!!!

CZAS NA TEATR to cykl wydarzeń teatralnych, którego istotą jest powiązanie i pokazanie form artystyczno-edukacyjnych .Integralną częścią projektu są spotkania z aktorami Narodowego Starego Teatru, Salon Poezji Anny Dymnej, warsztaty, performance. We wszystkie wydarzenia będą zaangażowane placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, czy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na kilka wrześniowych dni wysoka kultura stanie się międzypokoleniowym wspólnym dobrem.

Ważne są MIEJSCA, poprzez spacery tematyczne promować będziemy miejsca istotne dla kultury świdnickiej: Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Dawnego Kupiectwa i Świdnicki Ośrodek Kultury.

CZAS NA TEATR to unikatowy projekt i ważne, lokalne przedsięwzięcie. Z pewnością przyczyni się do popularyzacji teatru i rozochoci świdniczan do prywatnych artystycznych poszukiwań.

Więcej informacji o wydarzeniach na:
Czas na teatr [warsztaty, spotkania autorskie, performance, Salon Poezji]