„Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku. Kiedy pisałam pierwszą część przygód sympatycznego rodzeństwa – Julka, Mai i ich mamy – Kasi, nie przypuszczałam, że niespełna trzy lata później będę trzymała w ręku czwartą część cyklu zatytułowaną „Julek i Maja. Misja w czasie”.

11 czerwca 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbyło się niesamowite spotkanie z niesamowitą pisarką – Ałbeną Grabowską-Grzyb. Z zawodu lekarz neurolog- epileptolog. Wydała książki skierowane i do czytelnika młodszego, i do starszego. Imię Ałbena pisarka zawdzięcza bułgarskim korzeniom – oznacza kwitnącą jabłoń.
Książki dla dzieci to bajka terapeutyczna „O małpce, która spadła z drzewa” i seria o Julku i Mai, która rozgrywa się częściowo w grze komputerowej, więc jest jak najbardziej aktualna.
Pani Ałbena zdradziła nam kilka tajemnic związanych ze swoją pracą. Dowiedzieliśmy się kto był inspiracją do napisania serii o Julku i Mai. Pytaniom nie było końca.
Dziękujemy!

"Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Polkowice"