W sobotę 30 maja 2015 r., od godz. 18.00 odbyła się pierwsza ogólnopolska NOC BIBLIOTEK – pełna atrakcji wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać.
Blisko 600 bibliotek w całej Polsce wzięło udział w pierwszej Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Wśród nich była też nasza świdnicka biblioteka. Wszystko zaczęło się o godzinie 18.00, nasz gmach zapełnił się czytelnikami. Było gwarnie i radośnie. Na najmłodszych czekały stanowiska warsztatowe, maxigry – scrabble, książkowe domino, kącik konstruktora, malowanie twarzy oraz wiele innych atrakcji. Nie zabrakło głośnego czytania, do którego zaprosiliśmy również Panią Prezydent naszego miasta Beatę Moskal-Słaniewską. „Lokomotywa” Juliana Tuwima niosła się echem po wszystkich piętrach. Można było także odgadnąć „Tajemnicę biblioteki” Martina Widmarka – czytaną przez bibliotekarki i uczestników nocy.
Nie zabrakło atrakcji dla starszych czytelników: spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem, wernisaż wystawy Łódzkiego Okręgu Związku Polskich Artystów Fotografików „Przestrzeń ograniczona”.
Jak zawsze warto było wypożyczać zbiory naszej biblioteki, ale tej nocy szczególnie – ponieważ każdy kto użył karty czytelnika otrzymywał los, który brał udział w loterii.
Dla spragnionych wrażeń i nie tylko… w bibliotecznej kawiarence można było napić się gorącej kawy.
Podczas tajemnego spaceru po bibliotece „Tropem Cystersów” deptaliśmy po piętach opatowi Dominikowi Geyerowi.
Zakończyliśmy oczywiście… CZYTANIEM do poduszki 🙂
Było wspaniale, wszystkim baaardzo dziękujemy!
Do zobaczenia za rok!

Piszą o akcji:
swidnica24
Region Fakty

Strona promująca akcję: nocbibliotek.org