Drogi Czytelniku,
zapraszamy po kody PIN uprawniające do bezpłatnego dostępu do czytelni on-line IBUK LIBRA. Dostępne są w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida w Świdnicy.

Nowy IBUK Libra

Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać cała dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.

Każdy odwiedzający platformę zostanie zapytany o to, czy potrzebuje więcej informacji, czy chce zacząć korzystać. Pojawiają się nowe karty użytkownika. Warto założyć konto w IBUKU Librze, aby cieszyć się w pełni wszystkimi funkcjonalnościami.

Po zalogowaniu będziemy mogli:

– zobaczyć cztery ostatnio czytane książki + książkę miesiąca od PWN;

– zobaczyć wszystkie „książki w moich bibliotekach”, bez potrzeby przełączania się między bibliotekami – opcja dla osób, które korzystają z zasobów dwóch lub większej liczby bibliotek;

– korzystać z karty „moja półka” czyli dodawać do niej wybrane tytuły, czytać czy kopiować opis bibliograficzny do pracy, bez przechodzenia do wirtualnej półki myIBUK;

– przeszukiwać cały zasób IBUKA Libry w karcie „wszystkie książki”, gdzie znajduje się 47 000 tytułów, proponować rozszerzenie zasobu lub znaleźć najbliższą e-czytelnię, w której poszukiwany tytuł jest dostępny.

To wciąż nie wszystko. Więcej informacji nt. platformy i jej funkcjonalności w social mediach <wstawić kanał BIBLIOTEKI / wstawić https://facebook.com/PWNNauka >

Zapraszamy do nowej odsłony IBUKA Libry

https://libra.ibuk.pl/?utm_source=bibl&utm_medium=www&utm_campaign=premiera

IBUK LIBRA to dostęp do blisko 3000 tytułów pozycji naukowych przez 24h/7 dni w tygodniu.

Uwaga !!!!
Wszystkie Piny aktywne do kwietnia 2023 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów!!!!

IBUK LIBRA czytasz gdzie chcesz i jak chcesz!

Szczegółowy przewodnik, w którym wyjaśnione jest jak poruszać się po platformie IBUK Libra i jak korzystać z dostępnych narzędzi.

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

libra.ibuk.pl

Uwaga!
W dostępie do zasobów nowością jest konieczność jednorazowego założenia osobistego konta myIBUK, umożliwiającego użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem (dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek i ich udostępnianie) oraz czytanie publikacji na urządzeniach mobilnych (komputer, tablet, telefon).

Załączam aktualny wykaz książek w IBUK LIBRA, https://libra.ibuk.pl/ – dzisiaj dostępnych jest 6219 tytułów.

Zachęcam do zapoznania się z wykazem dostępnych tytułów, pojawiło się sporo publikacji darmowych, w tym tytuły dla uczniów szkól podstawowych i  średnich.

Poniżej filmiki instruktażowe dot. platformy IBUK Libra, z którymi koniecznie należy się zapoznać: