Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy zaprasza na wernisaż wystawy Joanny Zagner-Kołat KRÓTKA HISTORIA.
Wernisaż:
26 wrzesień 2014 r.
godz.: 18.00
Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy
ul. Franciszkańska 18

Joanna Zagner-Kołat

Jest wrocławianką i mieszka we Wrocławiu. Studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Ilustruje książki dla dzieci, komiksy i opowiadania. Między innymi dla takich autorów jak W.Chotomska, J.Papuzinska, L.J.Kern czy B.Ostrowicka. Zrealizowała we współpracy z MKiDN serię książek edukacyjnych „Dydko i …” oraz oprawę plastyczną do portalu edukacyjnego o Polsce – www.kula.gov.pl. Współpracowała z czasopismami dla dzieci takimi jak:„Bluszczyk”, „Świerszczyk” czy „Miś”.

Zdobyła wiele nagród, m.in. Małego i Dużego Donga 2007 za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów” Małgorzaty Strękowskiej-Zaręby oraz główną nagrodę Media Trendy i KTR za projekt portalu www.kula.gov.pl.

Przeprowadziła kilkaset warsztatów plastycznych i spotkań autorskich dla dzieci w całej Polsce, a jej prace brały udział w licznych wystawach w Polsce i poza granicami kraju.

Zapraszamy do fotogalerii z wernisażu: